Cześć! #01

Tcho!

„Cześć!”, nowy miesięcznik humoru, jest polską edycja komiksowego magazynu „Tcho!”, który w krajach franofońskich (Francja, Belgia Szwajcaria) cieszy się niesłabnącą popularnością od 1997 roku. „Cześć!” skierowane jest do czytelników w wieku bohaterów zamieszczanych tam historii (chłopców 9-12 lat).

W każdym numerze oprócz samych komiksów znajdziemy tam wiele kawałów, zagadek i konkursów, oraz zabawny gadżet.

Niewątpliwie największą gwiazdą magazynu „Cześć!” jest postać ciekawskiego malca Titeuf, który niezmordowany w swych poznawczych dociekaniach, jest nie tylko niezrównanym źródłem rozrywki dla czytelników w każdym wieku, ale i przewodnikiem po współczesnym życiu i jego zawiłościach dla dziecięcych odbiorców.

W komiksach o Titeufie wszystkie tematy poruszane są z humorem, a tym, które mówią o zagrożeniach współczesnego świata brakuje natrętnej dydaktyki. Autor przemawia językiem współczesnego dziecka, które w swej ciekawości i zabawnej samodzielności dochodzi do wiedzy o otaczającym go świecie.

Równie frapującą sferę doświadczeń przedstawicieli młodego pokolenia Europejczyków eksploruje inny popularny komiks z tego gatunku – „Kid Paddle. Sferą tą jest ekscytujący, pełen tajemnic świat gier komputerowych. Tytułowy bohater serii to dzieciak, dla którego świat bez konsoli czy komputera straciłby smak. Zjawisko, które wielu pedagogom i ludziom kultury jeży włosy na głowie i spędza sen z powiek, w komiksach stało się obiektem masy celnych i śmiesznych obserwacji, pokazujących przede wszystkim, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”… a komiks znalazł ponadto masę wdzięcznych czytelników w osobach zapalonych graczy – chłopców w wieku 8-12 lat, choć czytają go chętnie również dorośli.

Inne komiksy w magazynie „Cześć!” mają pokrewne poczucie humoru, choć dzieją się w odmiennych środowiskach: „Izydor Garaż” pokazuje przeróżne przypadki, zdarzające się w pewnym garażu samochodowym; „Kaktus Klub” to typowy serial „plażowy”, którego bohaterowie spędzają czas wałkoniąc się na egzotycznych plażach i zażywając kąpieli słonecznej; „Agent 212” jest opowieścią o życiu gapowatego policjanta,

„Franky Snow” – nieletni ryzykant, amator wszystkich sportów ekstremalnych, wszelkiego typu desko-ślizgo-rolko-spado-lotni, spędzający czas na zgłębianiu tajników najbardziej ekscentrycznych rozrywek i imponowaniu zachwyconym dziewczynom; „Samson & Neon” to z kolei swoisty „anty-E. T.” – opowieść o chłopcu, przyjaźniącym się z kosmitą, tyle że pełna szalonych figli i anarchicznych karamboli; „Sprytek” natomiast ukazuje współczesne , skomplikowane życie chłopca, uwikłanego w perypetie rodzinne i szkolne.

Porównaj ceny

Szczególnie polecamy

Pozostałe księgarnie

Szczegóły wydania